Blog

3534(45)

Czy wiesz po co są fugi do granitu?

Na fugi do granitu klienci www.abmb.net.pl decydują się często w przypadku płytek tarasowych oraz kładzionych na schodach. Można oczywiście zaryzykować i kupić najtańszą spoinę. To jednak może nie zagwarantować odpowiedniej ochrony, nie mówiąc już o walorach estetycznych takiego wykończenia. Większość nas decydując się na remont schodów lub tarasu często sporo inwestuje w takie zmiany. Nie warto w tym przypadku oszczędzać na spoinie, lepiej nieco dołożyć i kupić specjalnie przeznaczone do tego fugi do granitu.

Fugi do granitu.

W tym przypadku, podobnie jak przy innego rodzaju spoinach, dbamy nie tylko o estetyczne wykończenie położonych płytek, ale także o ich ochronę. Fugi do granitu są przeznaczone właśnie do płytek kamiennych, wypełniając szczeliny między nimi zapobiegają również odkształcaniu płytek pod wpływem różnych czynników. Dzięki temu nie będzie potrzebna wymiana dopiero co położonych na tarasie lub schodach płytek, które z pewnością sporo nas kosztowały.

Dobrze dobrane fugi do granitu to także harmonia w wykończeniu oraz długotrwała czystość spoin. Na niektórych z nich kurz i brud nie osadzają się tak szybko – warto wziąć to pod uwagę przy zakupie fug do granitu. Zaoszczędzisz czas i pieniądze, jeśli nie będziesz zmuszony po krótkim czasie podjąć się próby nadania spoinie ponownie świeżego wyglądu. Oferta sklepów i firm zajmujących się sprzedażą spoin do płytek granitowych jest naprawdę imponująca, dzięki czemu możemy wybrać pasującą kolorystycznie fugę do granitu.

3534(45)

Co osiągniemy korzystając z proengineer?

 

Chcesz tworzyć unikatowe wizualizacje? Grafika to twoja pasja a przekładanie rysunku z 2d na 3d za pomocą jednego kliknięcia to twoje marzenie? proengineer to program, który jest skierowany właśnie dla Ciebie. Jeśli chcesz poczuć się jak gwiazda animacji i projektów zapoznaj się z ofertą, którą proponuje http://www.prodart.pl . Jest wiele zastosowań proengineer ale głównym to projektowanie i tworzenie grafiki. Warto mieć ten program na swoim komputerze jeśli jesteśmy grafikami.

 

jakie specyfikacje ma dany produkt?

 

proengineer

fachowcy

hobbyści

Osoby, ktore kupiłyby jeszcze raz

1234

2211

Korzystający od lat

730

550

Ilość lat praktyki

4

2

Ilosc kobiet

234

100

 

Dobry produkt powinien spełniać wszystkie wymagania, których oczekujemy. Warto wydać trochę więcej pieniędzy i kupić porządny program do grafiki. Sprzedaż proengineer jest dostępny na stronach internetowych. Jeśli pasjonujemy się grafiką i projektowaniem warto dokonać zakupu tego programu. Efekty prac w tym programie są złożonymi, trójwymiarowymi ilustracjami używających dowolnego połączenia różnych rodzajów rzutów, widoków, przekrojów, wyrwań, powiększeń oraz różnych sposobów wizualizacji obiektu. Zalet jest wiele warto więc mieć to oprogramowanie na swoim komputerze. Szukajmy tylko u dobrych dostawców.

 

3534(45)

Cena impregnatu do klinkieru?

Impregnacja cegieł klinkierowych jest istotnym elementem dbania m.in. o elewację. Dlatego też decydując się na zakup cegieł klinkierowych w https://sklep.auroks.pl/impregnat-do-klinkieru warto zwrócić uwagę również na impregnaty do klinkieru. Ich cena może wydawać się na początku bardzo wysoka, jednak czy aby na pewno jest się czego obawiać?

Przyjrzymy się na początku z jakimi wydatkami trzeba się liczyć gdy chce się kupić impregnat do klinkieru:

 

Wielkość opakowania Cena opakowania
1 litr 86,7 zł
20 litrów 670zł
5 litrów 233,34zł
30 litrów 1650 zł
10 litrów 380 zł
5 litrów 270 zł
20 litrów 650 zł
1 litr 78 zł
1 litr 92 zł

 

Jak widać istnieje wiele impregnatów do klinkieru. Można wybrać zarówno mniejsze, jak i większe opakowania. Wszystko zależy tak naprawdę od tego czego potrzebujesz. Oczywiście bardziej opłacalna cena za litr jest w przypadku większych opakowań, jednocześnie jeżeli nie wykorzystasz takiego impregnatu do klinkieru, to potem prawdopodobnie go wyrzucisz. Możesz oczywiście próbować go sprzedać i odzyskać część zainwestowanych pieniędzy, jednak jest to stosunkowo trudne.

Dlatego też kupując impregnat do klinkieru warto zwrócić uwagę na to ile go potrzebujesz, a następnie zakupić jego odpowiednią ilość. Cena wydaje się wysoka, jednocześnie warto pamiętać, że impregnacja zwiększa żywotność elewacji. Ponadto wykonuje się ją stosunkowo rzadko. Dlatego też warto zainwestować w dobry impregnat do klinkieru.

 

3534(45)

Domy nowoczesne – moda z Zachodu

Firma www.e-domy.pl ma w ofercie liczne nowoczesne projekty domów. Czym się one charakteryzują i dlaczego wygrywają obecnie z budynkami tradycyjnymi?

Projekty domów nowoczesnych stopniowo zaskarbiają sobie również zaufanie Polaków według specjalisty.
Projekty domów nowoczesnych stopniowo zaskarbiają sobie również zaufanie Polaków.

Moda ta, jak zresztą każda inna, przyszła do Polski z krajów Europy Zachodniej. Tam na szeroką skalę budowane są domy nowoczesne. Wynika to jednak nie tylko z upodobań mieszkańców tych państw, ale także z obowiązujących w nich uregulowań prawnych. W Holandii, Danii, Szwecji czy w Niemczech bardzo duży nacisk kładziony jest przez władze na kwestie związane z ekologią. Ludzie są świadomi, że nieumiejętne korzystanie z przyrody (które bardziej adekwatnie można określić mianem wykorzystywania jej) wiąże się z określonymi, najczęściej negatywnymi konwekcjami. Wdrażanie rozwiązań o charakterze proekologicznym jest zatem bardzo pożądane, także na płaszczyźnie opracowywania nowoczesnych projektów domów. Domy takie wyposażone są bowiem na ogół w szerokie możliwości wykorzystywania do pozyskiwania energii jej naturalnych źródeł. Pozwala to na mniejsze zużycie źródeł nieodnawialnych, ale przede wszystkim zapewnia zdecydowanie niższą ingerencję w aktualny stan środowiska przyrodniczego.

Projekty domów nowoczesnych stopniowo zaskarbiają sobie również zaufanie Polaków. Marzą oni o mieszkaniu w domach energooszczędnych i przyjaznych przyrodzie. Projekty takie nie należą wprawdzie do tanich, jednak z pewnością są jedną z inwestycji, które warto podjąć. Nie wiąże się ona z żadnym ryzykiem, a wręcz z pewnością perspektywicznego czynienia oszczędności (dom nowoczesny nie jest drogi w codziennym utrzymaniu – zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym).

3534(45)

Jak urządzić gabinet medycyny estetycznej aby był przyjazny klientowi.

 

 

Nie jest tajemnicą, że „jak cię widzą tak cie piszą”. Urządzając gabinet medycyny estetycznej trzeba robić to naprawdę perfekcyjnie, aby klienci czuli się dobrze i komfortowo w danym miejscu. O atmosferę dobrze dba Klinika SCM . Warto zastanowić się czy nie zatrudnić w tym celu architekta wnętrz aby wszystko ze sobą się idealnie harmonizowało i współgrało.

 

 

Trzeba zastanowić się jaki rodzaj mebli będzie najbardziej praktyczny ale i też luksusowy. Chodzi tu o ilość, rodzaj oraz kolor. Może okazać się, że dekorator wnętrz będzie miał inną wizję ale zawsze trzeba wiedzieć czego się chce.

Wiele w tej kwestii zależy zarówno od ilości pracowników gabinetu medycyny estetycznej, jak i od zakresu wykonywanych obowiązków i ilości zabiegów jakie dana firma będzie posiadać- nie dla wszystkich konieczne będą specjalne pomieszczenia.

 

Urządzając gabinet medycyny estetycznej trzeba robić to naprawdę perfekcyjnie, aby klienci czuli się dobrze i komfortowo.
Urządzając gabinet medycyny estetycznej trzeba robić to naprawdę perfekcyjnie.

 

Warto jest wydzielić w gabinecie jedno miejsce do odpoczynku i zregenerowania sił- dzięki temu wszyscy pracownicy zyskają miejsce do wspólnych spotkań, co również wpłynie pozytywnie na wykonywanie zabiegów. Siedziba firmy to nie tylko praca i zabiegi i klienci- bez dwóch zdań trzeba zadbać także o miejsce dla pracowników. Normą w prawie każdej tego typu firmie jest zaplecze socjalne oraz aneks kuchenny, w których pracownicy będą mogli przygotować się do pracy oraz coś zjeść.

 

 

Jeśli zadba się odpowiednio o warunki pracy dla osób, które będą wykonywały zabiegi medycyny estetycznej jest większa szansa, że będą one na najwyższym poziomie. Sami pracownicy mając miejsce do tego aby się zrelaksować będą bardziej operatywni a co najważniejsze ich samopoczucie będzie wpływało na przebiegi zabiegów.

Dbając o pracownika dba się także o klientów wszak zadowolony pracownik to dobrze przeprowadzony zabieg i jeden szczęśliwy klient więcej. Ten na pewno będzie polecał usługi miejsca, gdzie wyszedł nad przeciętnie zadowolony.

Jeśli mowa już o urządzaniu gabinetu trzeba pamiętać jak dużą rolę w wystroju pełnią dodatki i elementy aranżacji. Oczywiście mogą wydawać się zbędne ale wszyscy dobrze wiedzą, że klient jest wzrokowcem i zawsze wybierze firmę, która zachwyca go nie tylko dobrze przeprowadzonym zabiegiem kosmetycznym ale i z gustownym wystrojem. Również pracownikom będą cieszyć oko.

Oczywiście zadanie upiększenia firmy można traktować z dystansem i najzwyczajniej w świecie można postawić na przeciętny wygląd, jednak firma nie będzie już wizualnie tak przystępna jak ta z zaplanowanym i dobrze dobranym wyglądem. Wybierając dodatki i artykuły dekoracyjne warto pamiętać, że mogą, świetnie współgrać z tematyką medycyny estetycznej.

 

Obrazy, rzeźby, plakaty z pazurem… to wszystko może uczynić, że klinika piękna będzie reprezentatywna. Warto oczywiście również zadbać o wygląd zewnętrzny- klienci dużą uwagę zwracają na to jak wygląda klinika czy gabinet, nikt nie uda się do miejsca, gdzie budynek straszy wyglądem. Pierwsze wrażenie jest ważne i to ono skłoni pacjenta do tego czy wybierze tę czy inną klinikę.

 

 

Podsumowując- nie ma co oszczędzać na wyglądzie firmy jeśli ma on się kojarzyć z pięknem i zadowoleniem.

 

3534(45)

Materiały stosowane do produkcji ławek ogrodowych

Ławki ogrodowe stanowią nieodzowny element małej architektury każdego ogrodu. Produkują je wykwalifikowani specjaliści, którzy doskonale wiedzą jakie wymagania stawiają przed nimi współcześni inwestorzy. Jeszcze kilka lat temu wszystkie ławki dostępne w standardowym asortymencie sprzedawców wykonywane były z litego drewna lub materiałów drewnopodobnych. Dziś jednak sięga się również po inne tworzywa, o czym możecie się przekonać przeglądając ofertę https://metalico.pl . Skąd jednak tak duże zapotrzebowanie na zróżnicowane projekty ławek ogrodowych?

Jakość oraz prezencja są dla inwestorów najważniejsze

Klienci sklepów sprzedających ławki do ogrodów nie zwracają dziś większej uwagi na cenę. Wiedzą bowiem, że za dobry jakościowo produkt trzeba zapłacić. Znacznie istotniejsza jest dla nich prezencja ławek do ogrodów a także ich trwałość, czyli chociażby odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Ławki ogrodowe dopasowywane są nie tylko do gustów inwestorów, ale przede wszystkim także do architektury ogrodowej, z którą powinny tworzyć spójną całość.

I tak do:

  • ogrodów klasycznych – wybieramy zwykle ławki drewniane, które wymagają regularnych zabiegów pielęgnacyjnych;

  • ogrodów nowoczesnych – wybieramy ogrodowe ławki z metalu lub żeliwa;

  • ogrodów rustykalnych – wybieramy ławki ogrodowe z ratanu lub wikliny.

Zaleca się jednak, aby przed zakupem każdorazowo skonsultować się ze specjalistą, który pomoże nam wybrać najlepszy produkt odpowiadający naszym potrzebom.

3534(45)

Czym różnią się nowe projekty domów? Odpowiedź znajdziecie tutaj.

Trendy w architekturze zmieniają się w zaskakującym tempie. Wraz ze zmianą tego ewolucję przechodzą projekty najnowsze domów. Zmiana dostrzegalna jest nie tylko w kształcie domu, ale przede wszystkim aranżacja wnętrza przeszła największą metamorfozę. W projektach najnowszych domów króluje ciekawy design i funkcjonalność, zgodnie z zasadą że ma być ładnie, miło i wygodnie. Baza projektów najnowszych domów jest cały czas aktualizowana a posiadany zbiór, który oferujemy e-domy.pl/projekty-domow… jest jednym z najlepszych w regionie.

Projekty najnowsze domów są bardziej energooszczędne i przyjazne środowisku.
Projekty najnowsze domów są bardziej energooszczędne.

W szerokiej gamie projektów najnowszych domów, kupujący nie tylko znajdzie dla siebie wymarzony dom, ale również będzie on idealny pod zabudowę konkretnej działki. Doskonale wiemy, że nie każda powierzchnia zakupionego gruntu pod budowę jest idealna, ale z naszymi architektami zrobimy wszystko by tzw. „ najnowsze projekty domów” sprostały wymogom klientów. W Polsce doskonale wpisują się domy o tradycyjnym stylu, dlatego wśród najnowszych projektów domów ich nie brakuje.

To jest raj dla tradycjonalistów nie lubiących się wyróżniać a Ci, którzy stawiają na nowoczesny styl rodem z „ domów przy plaży” o płaskim dachu i unikatowej bryle, znajdą też coś u nas. Nasi architekci starają się jak najbardziej żeby projekty najnowsze domów były bardziej energooszczędne i przyjazne środowisku.

Powierzchnia użytkowa

Cena projektu

Całkowity koszt budowy

114, 68 m2

2 150 zł

187 345 zł

116, 98 m2

2 220 zł

205 290 zł

120, 12 m2

2 400 zł

230 345 zł

125, 90 m2

2 450 zł

259 900 zł

133, 56 m2

2 550 zł

271 126 zł

139, 23 m2

2 670 zł

289 378 zł

145, 10 m2

2 790 zł

290 780 zł

149, 78 m2

2 900 zł

304 986 zł

155, 00 m2

3 200 zł

 

 

3534(45)

Jakie zastosowanie mają rekuperatory?

W nowoczesnych domach pasywnych coraz częściej można spotykać rekuperatory. To znakomite, pozwalające na wysoką oszczędność urządzenia, które znacznie poprawiają komfort życia w każdym domu. Firma dostępna tutaj ( link ) oferuje wiele ich rozmaitych modeli, spośród których każdy może wybrać coś dla siebie.

Dzięki rekuperatorom znacząco zwiększa się jakość higieniczna powietrza w domu. Stare i zużyte powietrze jest z wnętrza usuwane i na jego miejsce pojawia się świeże powietrze z zewnątrz, które oczyszczone zostało ponadto ze wszelkich zanieczyszczeń. Jest to świetna ochrona przed smogiem i kurzem. W takich wnętrzach sprząta się znacznie rzadziej, a codzienne życie jest po prostu przyjemniejsze.

Nowoczesny rekuperator oznacza ponadto dużą oszczędność. Potrafi on bowiem z wyprowadzanego powietrza odzyskać ciepło. W taki sposób zmniejsza się zapotrzebowanie energetyczne pomieszczenia, które po prostu łatwiej jest dogrzać. W sezonie grzewczym rachunki za ogrzewanie zmniejszają się nawet o 30 do 50 procent.

Model rekuperatora

Poziom odzysku ciepła

Mistral 400 PRO EC PRO-VENT

Do 96%

Mistral 600 PRO EC PRO-VENT

Do 94%

Mistral 800 PRO EC PRO-VENT

Do 95%

Mistral 1200 PRO EC PRO-VENT

Do 95%

Nowoczesny rekuperator oznacza ponadto dużą oszczędność.
Nowoczesny rekuperator to dużą oszczędność.

 

3534(45)

Płyta polistyrenowa: cudowne tworzywo do dekoracji wnętrz

 

Czym jest płyta polistyrenowa?

To płyta wykonana z tworzywa sztucznego, która może być stosowana w bardzo wielu miejscach, na przykład do wykonywania mebli, czy elementów wyposażenia domu. Oczywiście, aby mieć pewność, że dostajesz towar naprawdę dobrej jakości, zamów go w sprawdzonej firmie. kodrewex.com.pl to nieprzypadkowo lider w tej branży. Płyta polistyrenowa kupiona u nich na pewno będzie spełniała wszelkie normy jakości, a także nawet wyśrubowane wymagania estetyczne.

 

Polistyrenowe elementy wykorzystywane są bardzo powszechnie - informuje specjalista.
Polistyrenowe elementy wykorzystywane są bardzo powszechnie.

 

Polistyrenowe elementy wykorzystywane sa bardzo powszechnie. Zazwyczaj płyta polistyrenowa uchodzi za zdecydowanie tańszy zamiennik szkła i używana jest tak samo jak szklane tafle. Co to znaczy? Płyty są na przykład wstawiane w drwi wewnętrzne w mieszkaniu. Polistyrenowe wstawki mogą być przezroczyste, albo mleczne, a także gładkie lub wzorzyste. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie dokładnie takich samych efektów jak przy szkleniu, a otrzymujemy je zdecydowanie niższym kosztem. Warto też podkreślić, że szybki z tworzywa sztucznego sa lżejsze i bardziej odporne na uszkodzenia niż te wykonane ze szkła. Zapewne z tego właśnie wynika ich duża popularność w artykułach do wnętrz.

 

3534(45)

Wyposażanie wnętrz krok po kroku

Proces wyposażania wnętrz bywa bardzo skomplikowany, dlatego powinien odbywać się według ściśle określonego schematu, o którym za moment opowiemy. Wybór dodatków, mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz powinien być odpowiednio przemyślany. Nasi rozmówcy z http://hurt-gubad.pl/wyposazenie-wnetrz polecają współpracę z wykwalifikowanymi projektantami, dzięki którym ostateczny wystrój wnętrza będzie nam sprzyjał również po wielu latach życia w nowym domu.

Proces wyposażania wnętrz bywa bardzo skomplikowany, dlatego powinien odbywać się według ściśle określonego schematu.
Proces wyposażania wnętrz bywa bardzo skomplikowany.

Jak projektanci krok po kroku wyposażają wnętrza?

  1. Pierwszym etapem jest wywiad ze zleceniodawcą. Określane są w ten sposób jego gusta, oczekiwania oraz wymagania;

  2. Kolejnym krokiem wyposażania wnętrz jest bez wątpienia sporządzenie szkicu technicznego, który da zleceniodawcy wgląd w planowane przedsięwzięcie;

  3. Następnie określany jest budżet i kosztorys procesu wyposażania wnętrz;

  4. Ostatnim etapem są zakupy u sprawdzonych dostawców oraz producentów.

Wyposażenie wnętrz nie może być wpływem chwili czy impulsu. Każdy detal musi komponować się z wystrojem mieszkania, dlatego tym bardziej zalecamy współpracę z ekspertami w branży wnętrzarskiej i aranżacyjnej.