Dekoracje

Nowoczesne dekoracje wprowadzenie

Wnętrza i dekoracje w nowoczesnym domu charakteryzują się prostotą, estetyką i funkcjonalnością. Meble i dodatki charakteryzuje minimalizm, praktyczność i ergonomia, ułatwiająca użytkowanie. Nie brakuje jednak różnorodności form i kształtów, których zadaniem jest ocieplenie surowości wnętrza i ścian.

W kompozycji stylu nowoczesnego dopuszczalne jest łączenie różnych rodzajów materiałów, kolorów i wzorów umiejętnie zastosowanych i charakterystycznych dla danego wnętrza. Ma to na celu podkreślenia wyjątkowości i unikatowości oraz nadanie harmonii danej aranżacji.

W nowoczesnym wnętrzu nie ma miejsca na zbędne dekoracje i dodatki. Zdecydowanie bardziej sprawdzi się jeden, stylowy i nieszablonowy element, taki jak na przykład awangardowa sofa w połączeniu z oryginalną ławą lub nietypową lampą. Ten ostatni element wyposażenie jest niezwykle istotny, gdyż przestrzeń i światło odgrywa kluczową rolę w nowoczesnym wnętrzu. Różnorodnym oświetleniem dzielimy mieszkanie na określone strefy i podkreślamy poszczególne fragmenty wnętrza. Możemy też optycznie przeorganizować zbyt długie lub zbyt wąskie pomieszczenia.