Do jakich wnętrz pasują schody drewniane?

 

Schody drewniane w większości kojarzą się z klasycznymi, eleganckimi, czasem nieco ciężkimi i przytłaczającymi wnętrzami. Jak jednak możemy zobaczyć w realizacjach bryschtreppen.com , świetnie prezentować się mogą także w aranżacjach bardziej nowoczesnych, o ile tylko zostaną dobrze dopasowane.

Schody drewniane mogą jednak doskonale wyglądać we wnętrzach nowoczesnych.
Schody drewniane doskonale wyglądają we wnętrzach nowoczesnych.

Rzeczywiście często wygląd schodów drewnianych kojarzy się głównie z wnętrzami klasycznymi. Ciepły kolor drewna, czasem także liczne charakterystyczne zdobienia przywołują na myśl takie właśnie aranżacje. Nie oznacza to jednak, że schody takie muszą być ciężki i masywne. Jeśli posiadają odpowiednią formę i kolorystykę, to nawet mogą dodać wnętrzom wiele lekkości.

Schody drewniane mogą jednak doskonale wyglądać we wnętrzach nowoczesnych. I w takich właśnie aranżacjach spotyka się je coraz częściej. Oczywiście forma, kształt i projekt takich schodów drewnianych znacznie różni się od ich klasycznej odsłony. Są przede wszystkim prostsze i lżejsze. Nie stosuje się już licznych zdobień, jakichś misternych dekoracji. W nowoczesnym stylu stawia się przede wszystkim na prostotę.

Jak zatem łatwo zauważyć, schody drewniane mogą mieć bardzo różne zastosowanie. Pasują do wielu różnorodnych aranżacji i we wszystkich mogą wyglądać bardzo dobrze.