Dom parterowy jest większy wizualnie

 

Dlaczego warto wybrać projekt domu parterowego? Czy w ogóle warto to robić? Jeżeli wejdziesz na dowolną stronę z projektami domów, to większość z nich jest piętrowa. Nie ma znaczenia czy sprawdzisz to na https://www.homekoncept.com.pl/product-category/dom/domy-parterowe/ , czy na jakiejkolwiek innej stornie. Jednak według mnie projekty domów parterowych maja wiele zalet i naprawdę warto zastanowić się nad wybraniem tego rozwiązania.

 

 

Mniejszy oznacza większy?

  1. Największym argumentem na korzyść domów piętrowych jest to, że są one większe. I faktycznie przestrzeń użytkowa tych domów jest znacznie większa, przy wykorzystaniu takiej samej powierzchni działki. Jednak pamiętajmy, że ludzie nie oceniają rzeczy poprzez liczby, a poprzez wrażenia. A projekty domów parterowych są większe wizualnie.
  2. To oznacza, ę dom o tej samej powierzchni parterowy będzie się wydawał większy niż piętrowy. Nawet więcej – odpowiedni projekt parterowego domu może sprawić, że wydaje on się znacznie większy niż jest w rzeczywistości. W połączeniu z odpowiednim wystrojem wnętrz daje to oszałamiający efekt.
  3. Natomiast trzeba pamiętać, że projekty domów parterowych są idealne dla osób, które nie planują dużej rodziny. Dzięki nim możesz zapewnić komfortowy styl życia bez konieczności budowania piętra. A przy tym utrzymanie porządku jest znacznie łatwiejsze, masz mniejszą powierzchnię do sprzątania.

 

Projekty domów parterowych maja wiele zalet dla klientow.
Projekty domów parterowych maja wiele zalet.

 

Projekty domów parterowych, mimo że zajmują większą część działki to według mnie wyglądają bardzo ciekawie i pociągająco. Widać to już z zewnątrz, natomiast po wejściu do środka tych domów to uczucie jeszcze się potęguje. I jeżeli komuś wydaje się, że projekty parterowych domów są mniejsze, to naprawdę ciężko jest to odczuć przebywając w środku takiego budynku.