Jakie zastosowanie mają rekuperatory?

W nowoczesnych domach pasywnych coraz częściej można spotykać rekuperatory. To znakomite, pozwalające na wysoką oszczędność urządzenia, które znacznie poprawiają komfort życia w każdym domu. Firma dostępna tutaj ( link ) oferuje wiele ich rozmaitych modeli, spośród których każdy może wybrać coś dla siebie.

Dzięki rekuperatorom znacząco zwiększa się jakość higieniczna powietrza w domu. Stare i zużyte powietrze jest z wnętrza usuwane i na jego miejsce pojawia się świeże powietrze z zewnątrz, które oczyszczone zostało ponadto ze wszelkich zanieczyszczeń. Jest to świetna ochrona przed smogiem i kurzem. W takich wnętrzach sprząta się znacznie rzadziej, a codzienne życie jest po prostu przyjemniejsze.

Nowoczesny rekuperator oznacza ponadto dużą oszczędność. Potrafi on bowiem z wyprowadzanego powietrza odzyskać ciepło. W taki sposób zmniejsza się zapotrzebowanie energetyczne pomieszczenia, które po prostu łatwiej jest dogrzać. W sezonie grzewczym rachunki za ogrzewanie zmniejszają się nawet o 30 do 50 procent.

Model rekuperatora

Poziom odzysku ciepła

Mistral 400 PRO EC PRO-VENT

Do 96%

Mistral 600 PRO EC PRO-VENT

Do 94%

Mistral 800 PRO EC PRO-VENT

Do 95%

Mistral 1200 PRO EC PRO-VENT

Do 95%

Nowoczesny rekuperator oznacza ponadto dużą oszczędność.
Nowoczesny rekuperator to dużą oszczędność.