Najważniejsze zadania architekta wnętrz

 

Zadania, jakie stoją przed osobami zajmującymi się architekturą wnętrz, są bardzo zróżnicowane. Wiele osób utożsamia architekta z projektantem wnętrz, chociaż są to zupełnie odmienne zawody, które jednak często ze sobą współpracują.

Zadania architekta

Zadania, jakie ma przed sobą osoba zajmująca się wnętrzami, są takie same bez względu na miasto działalności. Zarówno w Łodzi, jak i w Warszawie architekt wnętrz ma podobne rzeczy do wykonania.

Główne zadania architekta wnętrz to:

  • zajmowanie się przebudową wnętrz,

  • współpraca ze specjalistami z innych branż (np. hydraulikiem, elektrykiem),

  • wybór wykończeń,

  • wybór technologii wykonania,

  • nadzór nad pracami.

Nie jest to kierunek tak artystyczny, jak projektant wnętrz.

Zaprojektowane wnętrze mieszkania przez architekta w Katowicach
Zaprojektowane wnętrze mieszkania przez architekta

Wyzwania, jakie stoją przed architektami wnętrz w Krakowie i innych miastach, są skomplikowane, a zawód jest bardzo odpowiedzialny. Wagę tego zawodu podkreślają pracownicy dom-art.eu/projektant-architekt-wnetrz/ , którzy mają duże doświadczenia na rynku i działają na terenie wielu miast, takich jak Katowice. Architekt wnętrz, według ich słów, to osoba odpowiedzialna nie tylko na dobry wygląd, ale też funkcjonalność i wykonanie.

Z pewnością jest to zawód z przyszłością. Coraz więcej osób wpisuje w wyszukiwarki internetowe hasła typu architekt wnętrz w Warszawie”. Pokazuje to doskonale, że zapotrzebowanie na takie usługi rośnie!