Ogrody

Nowoczesne ogrody wprowadzenie

Pojęcie nowoczesnego ogrodu już na stałe wdarło się do słownika modernistycznego projektowania. Kiedyś ogród był dużym trawnikiem z przypadkowymi nasadzeniami. Dzisiaj przestrzeń wokół domu stanowi przedłużenie przestrzeni mieszkalnej i w dużym stopniu związana jest z naszym stylem życia. Zależnie od naszej koncepcji zagospodarowania miejsca wokół domu, i stawianych oczekiwań, warto bardzo skrupulatnie przemyśleć jego urządzenie.

Niejednokrotnie marzy nam się ogród o wielkiej przestrzeni, ale pamiętajmy, nie zawsze duże jest ładne. Duży ogród pochłonie dużo więcej naszej energii, zaangażowania i czasu. Najpraktyczniejsze są małe ogrody, których urządzenie zmusza do kreatywności i pomysłowości.

Pierwszym elementem jest ustalenie koncepcji jak chcemy aby nasz ogród wyglądał i jakie ma spełniać funkcje. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej roślinności oraz przemyślany wybór materiałów. Warto pamiętać, że zastosowane materiały, mogą być trudne do wymiany w razie zmiany koncepcji. Kiedy już zdecydujemy się na sposób zagospodarowania ogrodu, dobrze jest skonkretyzować jaki rodzaj mebli wybierzemy, tak aby dopasować je do ogólnej koncepcji ogrodu.