Wnętrza

Nowoczesne wnętrza wprowadzenie

Cechą charakterystyczną nowoczesnej architektury jest tzw. wolny plan, co w praktyce oznacza brak wewnętrznych podziałów na zamknięte pomieszczenia. Podziały wewnątrz wyznaczane są poprzez układ oświetlenia, kolumny, zastosowanie różnej kolorystyki ścian lub inne elementy.

Dominującymi barwami są jednolite kolory, najczęściej białe lub pastelowe, a materiały wykorzystywane do wykończenia to beton, stal i szkło, nadające wnętrzom surowego wyglądu.

Dużą zaletą nowoczesnego wnętrza są rozległe okna, które jednocześnie stanowią ozdobę mieszkania i są źródłem naturalnego światła. Niezwykłym plusem jest możliwość połączenia wyjścia na taras z dużym przeszklonym wejściem, co spowoduje znaczne powiększenie i przestrzeni a umiejętnie zaprojektowany ogród, podkreśli wyjątkowość wnętrza.

W nowoczesnym salonie nie może zabraknąć kominka. Najczęściej jest to prosta zabudowa wykończona jednorodnym kamieniem, metalem lub wykończona zmywalną farbą. Jest to jedna z tych dekoracji, która w minimalistycznym wnętrzu, surowo wykończonym i niewielką ilością dodatków, nada wnętrzu charakteru i przytulności.